top of page
9rialji4.png

2023 yılında Nevşehir'in en seçkin öğretmenlerinin biraraya gelerek; Nevşehir’e ve Türk Milli Eğitimi'ne kazandırdıkları "Master Eğitim Kurumları" ülkemizin geleceği gençleri üniversite sınavlarına hazırlamak amacıyla kurulmuş bir eğitim kurumudur.

Master Eğitim Kurumları okul gibi kurs anlayışıyla öğrencilerimizi üniversite sınavlarına hazırlarken hayata hazırlamayı da ilke edinmiştir. Kurumun fiziki yapısı gençlerimizin akademik başarısı için her türlü fırsatı sunarken sosyal yaşam alanlarıyla da gençlerimiz için nitelikli bir eğitim merkezidir

VİZYON ve AMAÇ

    Master standartların dışında bir eğitim kurumudur. Kendi geliştirdiği bir eğitim modeli kullanır. Derslerin yanında öğrencileri hayata hazırlamayı da  görev bilir. Burası bir deneyim merkezidir. 

    Ders saati kavramını kullanmaz. Dersleri belirli bir zamana hapsetmez. Eğitim süreklidir. Her gün, günboyu devam eder. Dinlenme sürelerinin çok önemli olduğunu bilir. İyi bir dinlenmeden sonra anlatılan derslerin daha verimli olduğunu deneyerek kanıtlamıştır. Tekrar derslerini öğrencilerle anfide sohbet havasında işleyerek bilgilerin kalıcılığını artırır.

    Master Eğitim Kurumu öğrencilerin çalışmasını da kendi hazırladığı ödev takip programı ile hem düzenler hem de yakından takip eder. Böylece hiçbir ders diğerinden daha önemli ve önemsiz duruma düşmez. Bir dersin hocası diğer derslerin ödevlerini de gözönünde bulundurarak ödev verir.

    Her derse eşit değil yeterince zaman ayırarak bütün derslere çalışmak için gerekli zaman kurum tarafından oluşturulur. Böylece Master Eğitim Kurumu'nda ders çalışmak görev olmaktan ziyade keyifli bir sürece dönüştürülür.

    Master Eğitim Kurumu'nda her öğrenci değerlidir. Öğrencinin kendini değerli hissetmesi de sağlanır. Kurum öğrencilerde bulunan bu cevheri çıkarabilmek için profesyonelce çalışır.

    Master Eğitim Kurumu, dünyadaki tüm insanların bir gününün eşit ve 24 saat olduğunun farkındadır. Bu yüzden Master Eğitim Kurumu'nda, en kıymetli şey olan zaman kaybedilmez. Aksine başka işler için zaman kazanılır..

m01.jpg
bottom of page